İlkokulu, ortaokul ve liseyi de İstanbul’da okudum. Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Programcılığını 1998 yılında bitirdim. Evli ve bir çocuk babasıyım.

1999 yılında Klinger Yakacık Valf Sanayi A.Ş. ile başlayan çalışmalarım sistem ve network  alanında Logo ve SQL dillerinin ilavesi ile sürekli ve gelişerek 21 yıldır kesintisiz devam etmektedir. 

2007-2011 yılında Polin Su Parkları A.Ş. firmasında Bilgi İşlem Müdürlüğü görevini üstendim. 100 kullanıcılı bir sistemin, irili ufaklı birçok sistemin; server, network, kablolama, güvenlik, yedekleme v.b. yapılarını bizzat kurdum ya da kurulumlarını organize ederek, açılışlarını yaptım. Web sayfası kodlamasını ve sosyal medya entegrasyonunu sağladım.

Bünyesinde 20 den fazla A.Ş. barındıran uzun yıllar çalıştığım Savunma Sanayi firmasında Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş., irili ufaklı birçok sistemin; server, network, kablolama, güvenlik, yedekleme v.b. yapılarını bizzat kurdum ya da kurulumlarını organize ederek, açılışlarını yaptım.

Bunların içerisinde TrMekatronik A.Ş, 750 dönüm alanında savunma sanayi firması olan ZSR Patlayıcı San.ve A.Ş.,  Hassas Döküm Fabrikası Unimetal Hassas Döküm A.Ş., birden çok Grup Şirketler kurulumu sayılabilir.

Bütün şirketlerde yazılımların projelendirilmesi, inhouse olarak yapılması ve/veya outsource edilmesi, test ve devreye alma süreçlerinin organize edilmesi, yönetilmesi. POS sistemlerinin kurulması, dataların mevcut sistemlere ve muhasebe sistemlerine entegre edilmesi gibi süreçlerinin yürütülmesi iş detaylarım arasındadır.

Sarsılmaz Silah merkezinde oluşturulan yapı üzerinde bütün verilerin toplanması, işlenmesi, birimler ile yapılan sıkı çalışmalar sonucu analiz edilebilir, raporlanabilir ve kullanılabilir hale getirilme süreçlerinin yürütülmesi ile koordinasyonlarının yapılması

Bütün sistemlerin güncel tutulması ve yazılımların lisans, bakım, yönetim ve yedeklemelerinin organize edilerek denetlenmesi bilişimle ilgili bilgi ve tecrübelerim arasında sayılabilir.

Teknoloji hobilerim arasında olduğundan sürekli takip etmek, araştırmak, yenilikleri/ gelişmeleri öğrenmek, gerekli olan yerlerde kullanmak ilgi alanım içindedir.

Azimli, hırslı, çalışkan, insanları, hayvanları, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, elini taşın altına sokmaktan, sorumluluk almaktan çekinmeyen, gelişmelere ve yeniliklere açık olan, kolay kolay yılmayan ve bıkmayan bir yapıda olmayı temel özelliklerimden bir kısmı olarak sayabiliriz.